Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Obchody zgodnie z ceremoniałem wojskowym

2017-05-04 12:44:00 (ost. akt: 2017-05-04 12:47:10)

Autor zdjęcia: Archiwum KW 20 BBZ

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Morągu rozpoczęły się o godz. 12.45 od przybycia na plac w Parku Miejskim kompanii honorowej wojska ze sztandarem, hufca ochotniczych straży pożarnych, oraz pocztów sztandarowych szkół i stowarzyszeń morąskich.

Wzięli w nich udział przedstawiciele władz samorządowych, powiatowych i służb mundurowych. Uroczystości prowadził pełniący obowiązki dowódcy 16 batalionu zmechanizowanego mjr Stanisław Goździk. Zgromadzonych na uroczystości zaproszonych gości przywitał burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski, w swym wystąpieniu, przytoczył kilka faktów z historii Polski, obrazujących powagę i historyczną wartość obchodzonego Święta Konstytucji 3 maja. Zgodnie z ceremoniałem wojskowym, dla uczczenia pamięci twórców konstytucji, ppor Julia Skonieczna odczytała Apel Pamięci, po którym nastąpiła salwa honorowa. O godzinie 13.30 odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy, uroczystość uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu żołnierzy 16 batalionu 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Morągu.
Uroczystości rocznicowe zakończył Festyn w Parku Miejskim.
źródło: KW 20 BBZ w Morągu


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages