Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Na poczcie też było świątecznie

2017-04-13 13:13:15 (ost. akt: 2017-04-13 13:34:15)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy SOSW w Szymanowie w ramach zajęć z zawodoznawstwa odwiedzili Filię Urzędu Pocztowego w Morągu przy ulicy Dąbrowskiego.

Młodzież zapoznała się z pracą urzędnika poczty, z wyglądem, wyposażeniem i urządzeniami. Poznała różne rodzaje listów, kartki, telegramy; wzbogaciła słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka. Dzięki tej wycieczce dowiedziała się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki oraz załatwić wiele innych spraw. Uczniowie wypisywali karty świąteczne i je adresowali, a potem wrzucali do skrzynki pocztowej. Oprócz tego wypełniali inne druki miedzy innymi: przekazy i potwierdzenia nadania listu. Było przy tym wiele wątpliwości. Na szczęście nad całym przedsięwzięciem czuwały panie nauczycielki i oczywiście pan Bartosz, który pomagał w ich wypełnianiu. Dzięki temu kartki świąteczne na pewno dotrą na czas.

red
morag@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages