Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Przestępstw mamy mniej, a wykrywalność coraz lepszą

2017-04-06 13:48:40 (ost. akt: 2017-04-06 13:53:17)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

W pierwszym kwartale 2017 roku policjanci Komisariatu Policji w Morągu wszczęli 149 postępowań, o 23 postępowania więcej niż w roku ubiegłym. Wykrywalność tych przestępstw wzrosła z 75 do 78,5 procent. Najwięcej zdarzeń dotyczyło przestępstw gospodarczych, kradzieży mienia, kradzieży z włamaniem oraz przestępstw drogowych.

Oto, jak wyglądają policyjne statystyki. Zatrzymano 11 nietrzeźwych kierujących, o 2 mniej niż w roku ubiegłym. Wykrywalność przestępstw w najcięższych kategoriach: rozboje, bójki i pobicia kształtuje się na poziomie 100 procent. Wszystkie sprawy z tych kategorii zgłoszone policjantom zostały wykryte. Sąd Rejonowy w Ostródzie na wniosek morąskiej policji aresztował 8 sprawców najcięższych przestępstw.
— Szczególny nacisk morąska policja kładzie na sprawy narkotykowe — informuje nadkom. Marek Kaszuba, komendant Komisariatu Policji w Morągu. — W tej kategorii nastąpił także znaczny wzrost wykrywalności, co pozwoliło na zdjęcie narkotyków z rynku i wyeliminowanie dealerów narkotykowych. Pomimo dobrych wyników jakie osiąga morąska policja w zwalczaniu przestępczości, nadal priorytetem ich jest minimalizacja tych przestępstw oraz zwiększanie poczucia bezpieczeństwa obywateli.


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej


wiwa
morag@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. robert ly #2219079 | 188.146.*.* 7 kwi 2017 22:48

  szanowni Państwo...ja kapus i najwiekszy lizodup nieudcznik bezmatury nie zycze sobie hejtu na mojego ratownika oredownika patrona zbawce szefa...to on widzac we mnie potencjał lizodupca i wiernego konfidenta który podpierd nawet braci...przyjaciół zmienił kryteria awansu i pomino tego że nie mam matury żadnego wyksztacenia i pojecia o robocie posadził na stanowisku..wodzu dziekuje za zaufanie i obiecuje wiernie na wszystkich donosic..

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. realista #2218481 | 78.88.*.* 6 kwi 2017 22:52

  Jak to pieknie brzmi, sztuczne nabijanie statystyk a czy jest bezpiecznie no nie wiem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages