Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Ciekawy sposób na zachęcenie do czytelnictwa "Wędrująca książka"

2017-03-27 16:39:47 (ost. akt: 2017-03-27 16:42:41)

Autor zdjęcia: Anna G.

Grupa "Słonka" z Przedszkolaa nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" w Morągu przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Wędrująca książka". Projekt objęty jest patronatem: Rzecznika Praw Dziecka, Kuratora Warmińsko – Mazurskiego oraz TVP Kultura.

Projekt ma za zadanie popularyzować czytelnictwo, przedstawiać jego aspekty i walory, a także ma pozyskiwać młode pokolenie do tego, by stawało się ono aktywnym odbiorcą dzieł stworzonych i tych, co mają powstać. Projekt jest skierowany w szczególności do nauczycieli pracujących z małymi dziećmi.

Odnosi się do "Podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych" i uwzględnia następujące jej obszary: Obszar 3 - Wspomaganie rozwoju mowy oraz innych umiejętności komunikacyjnych dzieci. Obszar 14 - Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania.

W czasie pracy nad projektem dzieci zaczynają tworzyć swoją książkę, której bohaterką jest Ola. Następnie przesyłają książkę dalej do następnego przedszkola i tam dzieci dopisują następny "rozdział"; w końcu po wędrówce – 10 placówek, książka uzupełniona przez inne placówki wraca do grupy, która ją zapoczątkowała.

Nasza ksiązka nosi tytuł "Ola i wehikuł czasu", co pozwala wyzwalać w dzieciach fantazję i możliwość przenoszenia w czasie i przestrzeni – my zaczęliśmy od wycieczki do świata dinozaurów, a co będzie dalej zobaczymy – co dopiszą nam nowi koledzy. Mieliśmy też już możliwość uzupełnienia książki dzieci z Przedszkola nr 16 w Olsztynie – "Ola i filiżanka", a przy tworzeniu takiej książki zabawy i pomysłów jest bardzo wiele, toteż trzeba je szybko notować, by zaraz stworzyć wspaniałą dziecięcą literaturę. (ag)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Anula

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages