Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Podtopienia ponad dwudziestu dróg w Gminie Zalewo.

2017-03-11 12:00:00 (ost. akt: 2017-03-10 15:22:20)

Autor zdjęcia: Archiwum Urząd Miejski w Zalewie

Przerwane drenaże, brak wykaszania i pogłębiania rowów, nie odmulanie przepustów i ciągów drenarskich, brak odpowiedzialności wykonawców robót ziemnych uszkadzających istniejący drenaż, są powodem powstawania zalewisk i podtopień. Zalane pola i łąki, a także wiele dróg, zwłaszcza tych gruntowych to widok, który nam towarzyszy od chwili rozpoczęcia się wiosennych roztopów.

W zaistniałej sytuacji burmistrz Zalewa Marek Żyliński zwołał posiedzenie Gminnego Zespołu Reagowania Kryzysowego, na którym omówiono ilość i zakres podtopień, techniczne możliwości odprowadzenia wód roztopowych, kolejność interwencji w poszczególnych miejscach oraz zabezpieczono konieczny sprzęt techniczny i zwiększono środki finansowe w budżecie gminy na prace związane z odprowadzeniem wód roztopowych i przeprowadzeniem interwencyjnych robót remontowych.
źródło: Urząd Miejski w ZalewieWięcej na ten temat w Gazecie Morąskiej w Wiadomościach zalewskichCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages