Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Podczas spaceru znalazł pocisk

2017-03-01 16:41:06 (ost. akt: 2017-03-01 16:44:40)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Na terenie gminy Morąg jeden z mieszkańców podczas spaceru znalazł niewypał. O faktcie tym natychmiast powiadomił policjantów. Funkcjonariusz z grupy minersko-pirotechnicznej potwierdził, że jest to pocisk z czasów II wojny światowej. Miejsce, do czasu przyjazdu wojskowych saperów, zabezpieczali morąscy policjanci.

— W poniedziałek wieczorem, 27 lutego morąscy policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu niewybuchu w miejscowości położonej niedaleko Morąga — informuje mł.asp. Janusz Karczewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. — Na nietypowy przedmiot natknął się podczas spaceru. Mężczyzna o wystającym z ziemi pocisku od razu powiadomił policjantów. Wysłany na miejsce policjant z grupy minersko-pirotechnicznej określił, że jest to haubica - pocisk pochodzący z czasów II wojny światowej. Miejsce do czasu przyjazdu wojskowych saperów zabezpieczyli policjanci.
Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić lecz natychmiast zadzwonić na policję. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.


red
morag@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages