Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Przedszkolaki zaprezentowały Jasełka swoim najbliższym

2016-12-22 10:23:30 (ost. akt: 2016-12-22 10:28:57)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola

Święta Bożego Narodzenia są, jak powszechnie wiadomo, najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Piękną tradycją stało się już, że w okresie Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu, dzieci wystawiają Jasełka.

15 grudnia dzieci z gr. V „Słonka” przedstawiły swoim Rodzicom Jasełka Bożonarodzeniowe „Cicha Noc…. Przedstawienie w wykonaniu „małych aktorów” wywołało podziwi wzruszenie widzów. Artyści doskonale wcielili się w odgrywane role, recytowali wiersze, śpiewali kolędy i pastorałki.

Mali artyści już od dłuższego czasu codziennie ćwiczyli śpiewanie kolęd oraz uczyli się na pamięć ról, które przypadły im do wyrecytowania. Tymczasem panie: Ewa Jaroszewicz i Anna Gospodarek wraz z rodzicami przygotowały stroje dla dzieci oraz udekorowały salę. Zadbały również o to, aby każde dziecko poczuło się ważne: miało swoją rolę i aby mali artyści głośno śpiewali kolędy.

Na koniec panie złożyły wszystkim przybyłym na uroczystość świąteczne życzenia, aby ten czas stał się czasem spokoju, radości i miłości, a dzieci podzieliły się z najbliższymi opłatkiem. Rodzice ze wzruszeniem oglądali swoje dzieci oraz ich kolegów i koleżanki w świątecznym występie.

Następnego dnia najstarsi przedszkolacy zaprezentowali swoje przedstawienie całej społeczności przedszkolnej oraz zaproszonym gościom – i tu również „mali aktorzy” zostali nagrodzenie wielkimi brawami. A dzięki przedstawieniu, które było pełne ciepła i radości wprowadzili nas w magiczny czas oczekiwania na Boże Narodzenie.
Anna Gospodarek, Ewa Jaroszewicz, Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" w Morągu.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Anula

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages