Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Rozmawiali o niepełnosprawności

2016-12-06 16:16:18 (ost. akt: 2016-12-06 16:50:03)

Autor zdjęcia: Archiwum TPD

Osoba z niepełnosprawnością intelektualną w społeczności lokalnej” – to hasło zorganizowanej przez morąski Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Dzieci konferencji, której celem była promocja tematyki włączania osób niepełnosprawnych intelektualnie w życie społeczne.

Na program konferencji złożyły się wystąpienia i prelekcje zaproszonych ekspertów.
Punktem kulminacyjnym programu była dyskusja panelowa moderowana przez Krystynę Sałak – prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Morągu. Głównymi tematami panelu było funkcjonowanie osób niepełnosprawnych intelektualnie w różnych strefach lokalnego życia.
Uczestnicy dyskusji wskazywali na konieczność zmian legislacyjnych dotyczących osób niepełnosprawnych, stworzenie systemu wsparcia nie tylko samych osób niepełnosprawnych ale też rodziców, zabezpieczenie ich gdy rodzice odejdą, w tym rozwinięcia mieszkalnictwa wspomaganego.
Konferencja została zorganizowana w ramach projektu „Otwieramy okno na świat”, który jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
źródlo: TPD


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages