Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Tydzień w Moskwie pełen wrażeń i niezapomnianych chwil

2016-12-01 16:13:16 (ost. akt: 2016-12-01 16:19:10)

Autor zdjęcia: Wiesława Witos

— Jeśli jesteśmy spragnieni wielkich wrażeń to zapraszamy na podróż do Moskwy, która zadziwić może nas swoją architekturą, a każda z 200 stacji metra bije w oczy blaskiem marmurowych posadzek, płaskorzeźb, malowideł i światłem płynącym z przepięknych żyrandoli – tak mówili uczniowie i ich opiekunowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie, którzy kilka dni temu odwiedzili rosyjską stolicę.

Członkowie szkolnego zespołu teatralnego „GRiM” z szymanowskiej placówki zostali zaproszeni do udziału w IV Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Moskwie. Jako jedyna grupa z Polski na scenie moskiewskiego teatru przedstawiła sztukę „Przeniknąć w chłód serca” reżyserii opiekunów teatralnej grupy. Przedstawienie podobało się publiczności, która gromkimi brawami nagradzała naszych aktorów.
- Wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Moskwie traktuję jako duże wyróżnienie naszej placówki – mówi Jarosław Witek, dyrektor SOSW w Szymanowie. _ Byliśmy jedyną grupą z Polski obok przedstawicieli z innych krajów m.in. Belgii, Holandii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Francji, Chile, Argentyny i oczywiście Rosji. Festiwal stał na bardzo wysokim poziomie i mogliśmy uczestniczyć w wielu interesujących spektaklach i koncertach. Nasze przedstawienie spotkało się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem.

Więcej na ten temat w Gazecie Olsztyńskiej i fotorelacja w Gazecie Morąskiej


Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages