Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Pobili mężczyznę i okradli automaty do gier

2016-11-14 10:04:59 (ost. akt: 2016-11-14 10:06:59)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Policjanci z Morąga zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 23 do 39-lat podejrzanych o napad i kradzież z włamaniem. Dwóch z nich po wejściu do salonu, pobiło i okradło mężczyznę, który grał na automatach. Później doszło do włamania i kradzieży pieniędzy z automatów przez 39-latka. Wizyta mężczyzn w salonie gier zakończyła się aresztem i dozorem. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara od 10 do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z Morąga zostali powiadomieni o włamaniu i kradzieży pieniędzy z automatów do gier. Straty przez właściciela zostały oszacowane na kilka tysięcy złotych. Natychmiast po zgłoszeniu przestępstwa policjanci kryminalni zajęli się wyjaśnianiem sprawy. Podczas gromadzenia dowodów funkcjonariusze ustalili, że w krótkim odstępie czasu doszło do dwóch zdarzeń – kradzieży i napadu. Wcześniej dwóch sprawców pobiło i okradło mężczyznę, który przebywał w salonie i grał na automatach.

W środę (09.11.2016 r.) doszło do pierwszego zatrzymania. Do policyjnego aresztu trafił 39-latek, który mógł mieć związek z włamaniem. Następnego dnia policjanci kryminalni w Kwidzynie i Morągu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogli stać za napadem. Podejrzewani nie stawiali oporu. Okazał się nim mieszkaniec Morąga i gminy Rakowiec w wieku 23 i 37 lat.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanym zarzuty. 39-latek za kradzież z włamaniem w prokuraturze usłyszał, że zastosowany został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Natomiast 23 i 37 latek za napad na mieszkańca miasta decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za tego typu przestępstwa grozi im kara od 10 do 12 lat pozbawienia wolności.

A to nie koniec sprawy, gdyż policjanci ustalają jeszcze, czy w przestępstwie brały udział inne osoby.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages