Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Pomogą nam bezpiecznie dojechać

2016-10-28 14:15:42 (ost. akt: 2016-10-28 14:21:47)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. To szczególny czas, kiedy odwiedzamy groby wszystkich bliskich, którzy odeszli. Wielu z nas pokona setki kilometrów, by zapalić świeczkę na grobie tych, którzy są na zawsze w naszych sercach i w ten sposób uczcić ich pamięć. Tradycyjnie w tym czasie policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w rejonach cmentarzy oraz na drogach całego powiatu.

Od najbliższego piątku, 28 października do środy, 2 listopada na terenie powiatu ostródzkiego policjanci ruchu drogowego wspomagani przez innych funkcjonariuszy będą dbali o bezpieczeństwo użytkowników dróg.
— Funkcjonariusze pomogą wszystkim bezpiecznie spędzić ten szczególny czas — informuje st. asp. Janusz Karczewski z ostródzkiej policji. — Pokierują ruchem, rozładują tworzące się szczególnie w okolicach cmentarzy zatory drogowe, pomogą, poinformują, zadbają o to, by na drogach było bezpiecznie.
W tym czasie w newralgicznych miejscach zostaną wprowadzone również zmiany w organizacji ruchu drogowego. Wzorem lat ubiegłych w Antoniewie gm. Morąg i w miejscowości Dury gm. Morąg w dniu 1 listopada od godzin rannych zostaną ustawione znaki B-36 „zakaz zatrzymywania” z tabliczką informującą o odholowaniu pozostawionego pojazdu, ponadto w Durach w kierunku Żabiego Rogu będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Zostanie tam również wyznaczony bezpłatny plac parkingowy, na który będą kierowane samochody jadące od strony Morąga.
— Oprócz stałego nadzoru nad zachowaniami wszystkich uczestników ruchu, policjanci będą na bieżąco eliminowali utrudnienia w poruszaniu się po drogach — dodaje oficer prasowy. — Tam, gdzie będzie taka potrzeba, pokierują ręcznie ruchem, rozładują tworzące się zatory. Funkcjonariusze będą również sprawdzać trzeźwość kierujących, zwracać uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa, sposób przewożenia dzieci oraz przede wszystkim stosowanie się do obowiązujących przepisów.
Policjanci apelują o korzystanie w tych dniach z środków komunikacji miejskiej lub parkowanie wyłącznie na wyznaczonych parkingach.
— Proponujemy parkować samochody na parkingach najbliższych do kierunku wyjazdu. Nie szukać parkingów jak najbliżej cmentarzy, gdyż takich nie będzie!— kończy Karczewski.


wiwa
morag@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages