Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Starostowie obstawiają wyniki przed derbami powiatu ostródzkiego

2016-09-23 09:13:06 (ost. akt: 2016-09-23 09:16:08)
Wiosną piłkarze Kaczkana Huraganu w Ostródzie wygrali 3:0

Wiosną piłkarze Kaczkana Huraganu w Ostródzie wygrali 3:0

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Pojedynki morąskiego Kaczkana Huraganu z Sokołem Ostróda od lat elektryzują kibiców z obu miast. Kolejne starcie o palmę pierwszeństwa w powiecie ostródzkim czeka nas w sobotę (24 września). Starcie zespołów z dolnych rejonów III ligi w Morągu, początek o godz. 16.

Kaczkan Huragan i Sokół to reprezentanci powiatu ostródzkiego, którzy występują w najwyższej klasie rozgrywkowej spośród wszystkich powiatowych drużyn piłkarskich. Od kilku sezonów oba zespoły na poziomie III ligi toczą boje o palmę pierwszeństwa w powiecie. Zdarzały się lata kiedy krążyły różne plotki o podwójnych, a nawet potrójnych wysokościach premii jakie piłkarze jednego czy drugiego zespołu mieli otrzymać za zwycięstwo w derbach.

W poprzednim sezonie ostródzianie przerwali trwającą 11 lat niemoc, bo przez ten czas nie mogli pokonać morążan w meczu ligowym. Przed rokiem Sokół wygrał 3:1 w Morągu. Jednak Ostróda na krótko została piłkarską stolicą powiatu, bo już w następnej rundzie morąscy piłkarze wygrali przy ul. 3 Maja 3:0.

Oba zespoły na razie wloką się w ogonie ligowej klasyfikacji - 13. miejsce Kaczkan Huragan, 15. Sokół. S

podziewamy się też co usłyszelibyśmy od obu trenerów przed meczem: że wyjdą na murawę po trzy punkty i takie tam...

Dlatego nietypowo o typy na sobotnie derby powiatu ostródzkiego w Morągu zapytaliśmy osoby rządzące powiatem - starostę Andrzeja Wiczkowskiego i wicestarostę Edmunda Winnickiego.

- Ostatnie wyniki Sokoła nie wprawiają w zbytni optymizm, ale obstawiam, że będzie 2:1 dla ostródzian – mówi starosta Wiczkowski. - Nie wiem czy zdążę, ale jeśli tylko czas pozwoli to wybiorę się na mecz do Morąga, bo chciałbym zobaczyć obie drużyny w akcji.

- Na fali wznoszącej jest ostatnio Kaczkan Huragan, który wygrał z Ełkiem i zremisował w Nowym Mieście Lubawskim, ale to są derby – mówi wicestarosta Winnicki. - Na pewno obie drużyny potrzebują punktów i najlepszy byłby remis. Ale niech wygra lepszy, będę trzymał kciuki za wygraną reprezentanta powiatu ostródzkiego. Bardzo będę się starał przyjechać na sobotnie derby.

Sobotnie spotkanie na stadionie miejskim w Morągu rozpocznie się o godz. 16.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages