Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Rozśpiewany, dożynkowy i pełen miodu Morąg

2016-09-02 12:41:34 (ost. akt: 2016-09-02 12:55:41)

Morąski Dom Kultury po raz kolejny będzie gościł ukraińskich artystów zarówno z naszego regionu jak i z Ukrainy.

18 września na scenie kina „Narie” wystąpi zespuł wokalno-instrumentalny „THE ROHIES” ze Lwowa i grupa muzyczna „KARPATIAN” (dawniej „Berkut” ) z Olsztyna, a także miejscowi artyści morąscy czyli grupa przedszkolaków „IŻACZOK” . Impreza nosząca od czterech lat nazwę „Festiwal Ukraińskiej Piosenki Popularnej” (wcześniej przez sześć lat znana była pod nazwą „Rodzinne śpiewanie), zdobyła nowego współorganizatora – Parafię Greckokatolicką św. Jerzego w Morągu. Wcześniej organizowali ją: Związek Ukraińców w Polsce – Oddział w Olsztynie i Koło w Morągu i Morąski Dom Kultury.

Wzbogacony o kolejnego współorganizatora festiwal proponuje oprócz samego koncertu również Mszę poświęconą rolnikom i pszczelarzom, która odbędzie się w cerkwi greckokatolickiej dwie godziny przed koncertem, o godz. 9.00. Początek koncertu o godz. 11.00. Wstęp wolny.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages