środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Bycie strażakiem ochotnikiem jest służbą na rzecz mieszkańców

2016-07-15 11:21:32 (ost. akt: 2016-07-15 11:27:32)

Autor zdjęcia: Archiwum Urząd Miejski w Morągu

O tym, jak to jest być strażakiem ochotnikiem, rozmawiamy z nowym - starym prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Morągu Tadeuszem Sobierajskim, burmistrzem Morąga.

Wiem, że został Pan wybrany na gminnego prezesa Ochotniczych Straży Pożarnych. Czy to pierwsza Pana kadencja, czy któraś z kolei?

— Na Zjeździe Gminnym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 17 czerwca 2016 roku zostałem wybrany prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Morągu. Zostałem wybrany na trzecią, pięcioletnią kadencję. Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Morągu składa się z przedstawicieli 13 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Morąg. Kadencja trwa 5 lat.

Wiem, że jest Pan od dawna strażakiem. Od kiedy?

— Członkiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej zostałem w 2006 roku, kiedy byłem wybrany po raz pierwszy na funkcję prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Morągu.

Dlaczego akurat straż pożarna?

— Działalność Ochotniczych Straży Pożarnych jest ściśle związana z zadaniami gminy w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Gmina Morąg zabezpiecza finansowo działalność jednostek OSP. Burmistrz Morąga z racji pełnionego stanowiska ściśle współpracuje i nadzoruje taką działalność.

Więcej w Gazecie Morąskiej


Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages