Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Mieszkańcy muszą pilnować żeby ich nie zalewało

2016-07-11 11:09:56 (ost. akt: 2016-07-11 11:13:12)

Autor zdjęcia: Archiwum GM

Pisaliśmy już wcześniej o trudnej sytuacji w Chojniku. Posesje mieszkańców wsi podczas silnych opadów deszczu są zalewane przez wodę. W związku z tym Starostwo Powiatowe w Ostródzie zobligowało właścicieli działek graniczących z głównym rowem do oczyszczenia jego dna i skarp z korzeniącej się roślinności i odmulenia. Po 15 lipca starostwo zapowiada przeprowadzenie kontroli.

W dniu 8 marca br. dokonano przeglądu urządzeń melioracji, w tym szczegółowo otwartego rowu melioracyjnego w Chojniku i stwierdzono, że rów na całej długości wymaga pilnej konserwacji. W związku z tym, aby zachować stałą sprawność urządzeń, wysłano pisma do właścicieli przyległych do rowu działek, by przeprowadzili prace polegające na oczyszczeniu dna i skarp rowu z korzeniącej się roślinności, odmuleniu i pogłębieniu dna rowu z zachowaniem odpowiedniego spadku oraz kierunku odpływu. Termin wykonania prac ustalono na 31 maja 2016 roku.
— Wiele razy wysyłano takie pisma do mieszkańców — mówi Jacek Czajkowski, sołtys Chojnika. — I nikt tego nigdy nie sprawdzał. Powiat powinien egzekwować i nadzorować takie prace.
Okazało się jednak, że tym razem będzie inaczej.
— Planujemy kontrolę w Chojniku po 15 lipca — informuje Jan Janiak, naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Ostródzie. — Będziemy sprawdzać czy mieszkańcy wywiązali się z nałożonego obowiązku utrzymania urządzeń melioracji wodnej.


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej


Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages