Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Tworzą dla siebie i innych

2016-07-05 12:01:22 (ost. akt: 2016-07-05 12:02:46)

Autor zdjęcia: Archiwum TPD

„Dla siebie i innych” to pierwszy projekt kreatywnych mam, czyli grupy nieformalnej, w skład której wchodzą kobiety wychowujące niepełnosprawne dziecko z Gmin: Morąg, Łukta i Miłakowo.

Celem projektu jest zwiększenie aktywności społecznej oraz rozwijanie umiejętności i zainteresowań matek dzieci niepełnosprawnych. W ramach projektu, 15 kobiet, od marca do czerwca, uczestniczy w zajęciach rękodzielniczych, w ramach których z jednej strony rozwijają swoje umiejętności, z drugiej, dzielą się wiedzą i umiejętnościami z innymi, prowadząc warsztaty dla różnych grup. Powstałe w czasie zajęć prace przekazywane są m.in. na cele charytatywne. Spotkania odbywają się w Morągu w galerii ratuszowej, w czwartki od godz. 9 do 13. Uwieńczeniem 30 godzinnych zajęć będzie, poprzedzona wernisażem, wystawa prac powstałych w trakcie projektu.
Grupa „Kreatywne mamy” zawiązała się pół roku temu - podczas udziału w projekcie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pt. „Margines my nie chcemy tam być”, w ramach którego matki dzieci niepełnosprawnych uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych i rękodzielniczych.
źródło: TPD


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages