Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Dwa dni świętowali

2016-05-24 14:33:02 (ost. akt: 2016-05-24 14:40:53)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W dniach 12- 13 maja bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie miało miejsce niecodzienne wydarzenie, jakim był IV Ogólnopolski Zjazd Szkół noszących imię rtm. Witolda Pileckiego pod hasłem „Niezłomni, waleczni, najodważniejsi…”. Dwudniowa uroczystość związana była z jubileuszem 5. rocznicy nadania szkole w Łącznie imienia rotmistrza Witolda Pileckiego.

W dwudniowych uroczystościach wzięło udział 30 z 33 szkół i placówek noszących imię rotmistrza Witolda Pileckiego z terenu całej Polski. Gośćmi honorowymi byli: pani Zofia Pilecka – Optułowicz wraz z córką Dorotą, zięciem i wnukiem Krzysztofem.
Zjazd szkół rotmistrza został zorganizowany we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Jego celem było poszerzenie wiedzy o postaci rotmistrza Witolda Pileckiego, przybliżenie postaw Żołnierzy Niezłomnych, ogólnopolska integracja środowisk szkolnych oraz wymiana pomysłów i doświadczeń związanych z  realizacją w szkołach treści wychowawczych wypływających z wartości, jakimi kierował się w swoim życiu rtm. Witold Pilecki oraz inni Żołnierze Niezłomni.
W  pierwszym dniu spotkania, 12 maja, w Morągu odbyło się spotkanie przybyłych delegacji oraz pozostałych zaproszonych gości z panią Zofią Pilecką - Optułowicz i jej rodziną. Główna uroczystość odbyła się 13 maja 2016r. - w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie. Obchody rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez Biskupa Seniora Diecezji Elbląskiej Jana Styrnę, w Kościele Świętego Wojciecha w  Łącznie. Następnie, w asyście przybyłych pocztów sztandarowych, morąskich harcerzy oraz Kompani Honorowej Wojska Polskiego, został odczytany Apel Pamięci Żołnierzy Wyklętych, po czym złożono kwiaty pod kamieniem upamiętniającym postać rotmistrza Witolda Pileckiego znajdującym się na terenie szkoły.
źródło: SP w Łącznie


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages