środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Tu za rok stanie pawilon, gdzie pojedziemy na rehabilitację

2016-05-23 15:53:22 (ost. akt: 2016-05-23 15:56:30)

Autor zdjęcia: Wiesława Witos

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Szymanowie rozpocznie się budowa nowoczesnego i bardzo energooszczędnego pawilonu rehabilitacyjnego. Dzięki temu placówka będzie mogła rehabilitować dzieci niepełnosprawne na najwyższym poziomie. Z usług rehabilitacyjnych szymanowskich specjalistów będą mogli korzystać mieszkańcy powiatu i nie tylko.

550 metrowy pawilon będzie kosztował 2 miliony 400 tysięcy złotych. W 50 procentach inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Pozostałe środki pochodzić będą z budżetu Starostwa Powiatowego w Ostródzie.
W nowym pawilonie znajdą się przestronne sale do prowadzenia rehabilitacji w zakresie kinezyterapii, hydroterapii i fizykoterapii oraz sala do pracy metodą Integracji Sensorycznej oraz Sala Doświadczania Świata. Powstaną też pomieszczenia do pracy indywidualnej, szatnie, natryski i pokoje socjalne dla rehabilitantów.
— Wzrastająca z każdym rokiem liczba dzieci niepełnosprawnych, które uczestniczą w zajęciach rehabilitacji i terapii wpłynęła na podjęcie decyzji o budowie pawilonu rehabilitacyjnego przez władze powiatu — informuje Jarosław Witek, dyrektor SOSW w Szymanowie. — Cieszymy się bardzo z tej inwestycji, bo nowy pawilon znacznie poprawi warunki w jakich wykonywane są zabiegi i prowadzona jest terapia.
Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej


Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dawny sąsiad z Chojnika #1998921 | 87.205.*.* 24 maj 2016 18:49

    Ośrodek się rozwija i to od lat. Oby tak dalej.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages