Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Jeden straszył tasakiem, drugi bił i groził. Obaj zostali tymczasowo aresztowani

2016-05-02 15:27:12 (ost. akt: 2016-05-02 15:32:35)

Kary do 5 lat pozbawienia wolności grożą dwóm mężczyznom, którzy znęcali się nad swoim najbliższymi. W obu przypadkach sąd przychylił się do wniosków policjantów i prokuratora i aresztował 49 i 72-latka na trzy miesiące.

Policjanci z Morąga zatrzymali dwóch sprawców przemocy domowej. Jeden z nich od blisko roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. 49-latek awanturował się, wyzywał kobietę, bił, dusił oraz groził jej pozbawieniem życia, zastraszając tasakiem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci po wykonanych czynnościach, przesłuchaniach świadków przedstawili 49-latkowi zarzut znęcania się nad małżonką.

Podobne zachowania miał przejawiać drugi z zatrzymanych, 72-letni mężczyzna. Do przemocy w stosunku do małżonki również miało dochodzić od około roku. Mężczyzna wszczynał w domu awantury, wyzywał kobietę, bił, zabierał sprzęt ułatwiający poruszanie się i groził poszkodowanej pozbawieniem życia.

Sąd, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym w obu sprawach przychylił się do wniosków policjantów i prokuratora i aresztował mężczyzn na 3 miesiące.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Iw #1986009 | 95.160.*.* 2 maj 2016 22:50

    U nas hmm sens u nas czyli gdzie?Wszędzie w Polsce sa rodziny ........................................ ........................................ ...........

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages