Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Wykonali znane popularne i mniej popularne pieśni

2016-04-26 13:55:27 (ost. akt: 2016-04-26 13:59:11)

Autor zdjęcia: Archiwum UTW

„To jest żal za Panem Bułatem”. Pod takim tytułem w piątek 22 kwietnia o godz. 16 w Galerii Ratusza, odbył się spektakl słowno – muzyczny grupy słuchaczy lektoratu języka rosyjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Bohaterem spotkania był jeden z najwybitniejszych bardów rosyjskich XX wieku – Bułat Okudżawa. Ponieważ zbliża się rocznica jego urodzin a w czerwcu śmierci, słuchaczki postanowiły przypomnieć postać i twórczość tego artysty. Były wspomnienia o nim, recytacja jego poezji, śpiew pieśni i piosenek. Wraz z licznie przybyłymi gośćmi wykonano znane popularne i mniej popularne pieśni Okudżawy, np. „Buty,buty”, „Wybaczcie piechocie”, „Balonik”, „Trzy miłości”. Największy aplauz zyskała jego słynna „Modlitwa” w języku polskim zaśpiewana przez J. Szpechar, w języku rosyjskim przez E. Januszkiewicz, po raz trzeci wykonana przez chór „Morążanki”- gościnnie na spotkaniu.
O popularności Bułata Okudżawy świadczy fakt, że licznie przybyła publiczność śpiewała wspólnie z wykonawcami. Spotkanie odbyło się z inicjatywy prowadzącej zajęcia Ireny Mudło i Jerzego Mudrego, który przygotował podkład muzyczny.


red
morag@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages