V BIEG ULICZNY SZLAKIEM MORĄSKICH ZABYTKÓW

2016-04-05 15:42:46(ost. akt: 2016-04-05 15:53:30)

Autor zdjęcia: Archiwum Urząd Miejski w Morągu

W Morągu odbył się „V Bieg Uliczny Szlakiem Morąskich Zabytków” . W zawodach wystartowało 172 zawodników z całej Polski.
Trasa o długości 10 km przebiegała ulicami Morąga. Bieg rozegrany został w kategorii generalnej mężczyzn i kobiet. W tym roku dodatkowo wprowadzone zostały klasyfikacje z podziałem na kategorie wiekowe. Każdy z uczestników biegu głównego otrzymał okolicznościową koszulkę oraz pamiątkowy medal.
Atrakcjom sportowym towarzyszyło także losowanie nagród dodatkowych dla zawodników.

Jak co roku imprezą poprzedzającą bieg główny były biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży pn. "Bieg Spóźnionego Zająca".. Na starcie stanęło 120 osób. Zawodnicy podzieleni byli na trzy kategorie wiekowe dziewcząt i chłopców. Niezmiennie od lat najliczniejszą grupą była najmłodsza kategoria dzieci. Tak jak w roku ubiegłym sporo dobrej zabawy i dużo śmiechu zapewnił „Królik Bugs”, pokonując wraz z dziećmi i młodzieżą trasę.
źródło: Urząd Miejski w Morągu