Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Widzimy świat inaczej

2016-03-29 11:31:32 (ost. akt: 2016-03-29 11:41:21)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

— To, że jesteśmy trochę inni niż wszyscy nie oznacza, że jesteśmy gorsi i zagrażamy innym — mówi jeden z chłopców, u którego stwierdzono autyzm. — Widzę świat inaczej, a nawet lepiej niż niektórzy moi rówieśnicy, którzy uważają się za zdrowych. — Jak obserwuję jak się zachowują, co mówią i robią to zastanawiam się kto tu jest chory?

To kim jesteśmy, kim się stajemy zawdzięczamy przede wszystkim swoim opiekunom, nauczycielom, którzy prowadzą nas od momentu kiedy trafimy do naszego - można powiedzieć drugiego domu - jakim jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie. Tu świat wydaje nam się prostszy i wiemy, że ktoś nas rozumie i widzi w nas również normalnego człowieka. Szkoda tylko, że inni ludzie, a nawet nasze rodziny czy też rodzeństwo myślą, że jesteśmy ludźmi gorszej kategorii.


Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie od wielu lat prowadzi edukację i terapię dzieci z autyzmem. Utworzono nawet specjalną klasę, w której dzieci zapewnioną mają profesjonalną pomoc.

W roku szkolnym 2015/2016 po raz pierwszy utworzyliśmy klasę dla dzieci autystycznych i zaczęliśmy przyjmować do Ośrodka dzieci z autyzmem w normie intelektualnej— informuje Jarosław Witek, dyrektor SOSW w Szymanowie. (...)
— Na terenie placówki prowadzimy wiele specjalistycznych terapii m.in. hipoterapię, logopedię, integrację sensoryczną, terapię psychologiczną, które wspomagają edukację dzieci — dodaje dyrektor.


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej


wiwa
morag@gazetaolsztynska;.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages