środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Jakie świąteczne tradycje kultywujemy

2016-03-28 12:00:00 (ost. akt: 2016-03-25 13:25:47)

Autor zdjęcia: Magdalena Kamińska

Święta Wielkiej Nocy mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. Po wielkim poście, ludzie z niecierpliwością czekają na odmianę. O dawnych wielkanocnych obyczajach pamiętamy także dzisiaj. Kilka zdań na ten temat opowiedziała nam Marianna Głębocka. A jak obchodzą święta dzisiaj opowiada Klaudia Sobolewska.

Marianna Głębocka.
— Przede wszystkim, Święta Wielkanocne poprzedzał post, który był ściśle przestrzegany. Nie było mowy o zabawach czy sytym jedzeniu. Był to okres pokuty, gdzie nie piekło się ciast, by radować się smakiem wraz ze Zmartwychwstaniem Jezusa. Tak jak i teraz dbało się o porządek w domu i na podwórku. Ważnym momentem była też Niedziela Palmowa. Do wykonania palmy zbierano liście bukszpanu, a do przyozdobienia robiło się kwiaty z bibuły.

Klaudia Sobolewska
— Moja rodzina i ja podchodzimy do świąt w tradycyjny sposób. Wszystko zaczyna się o Wielkiego Postu, kiedy każdy z nas ma swoje postanowienia, a ja dodatkowo odkładam pieniądze na jałmużnę. Nie muszą to być wielkie kwoty, czasem jest mniej a czasem więcej pieniędzy. Podczas Wielkiego Postu chodzę na rekolekcje, jest to dla mnie ważny czas na przygotowanie się duchowe.
Magdalena Kamińska/Anna Andryszczyk


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages