Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

136 tysięcy dla morąskiego szpitala

2016-03-19 11:48:24 (ost. akt: 2016-03-19 12:02:54)

Autor zdjęcia: Archiwum GM

Na ostatniej sesji, 7 marca rady powiatu ostródzkiego została przyjęta uchwała o przekazaniu kwoty 136 tysięcy w ramach pomocy samorządowi morąskiemu na zakup aparatu USG dla Szpitala Miejskiego w Morągu. Jest to już druga zdrowotna placówka w powiecie, która wzbogaci się o nowy sprzęt.

Prezes Szpitala Miejskiego w Morągu Ewa Michałowska zwróciła się do zarządu powiatu z wnioskiem o udzielenie wsparcia na zakup aparatury medycznej, a konkretnie zakupu aparatu USG.
— Dotychczas eksploatowane urządzenie, ze względu na okres używania (ponad 10 lat) i częste awarie, nie daje już rękojmi należytego zabezpieczenia potrzeb w zakresie wymaganej diagnostyki pacjentów — napisała w piśmie do powiatu pani prezes. — Koszt zakupu nowego urządzenia wynosi 136 tysięcy złotych. Tymczasem nasza placówka wraz z lokalnym samorządem podjęła starania o przeprowadzenie termomodernizacji budynku szpitalnego, co może kosztować ok. 5,5 ml zł. O środki finansowe zabiegać będziemy z funduszy europejskich, ale 15 procent należy mieć wkładu własnego. Jest oczywistym, że zaangażowanie środków w realizację tego przedsięwzięcia uniemożliwi, ze względu na ograniczone możliwości finansowe placówki, zakup nowego aparatu USG. Dlatego też liczyłam na pozytywne rozpatrzenie złożonej prośby o udzielenie wsparcia finansowego.

Powiat sfinansuje zakup aparatu USG.
— Pomoc dla szpitala morąskiego jest rezultatem wniosku wszystkich radnych morąskich reprezentowanych w władzach powiatu przez wicestarostę Edmunda Winnickiego — informuje Andrzej Wiczkowski, starosta powiatu ostródzkiego. — Podobne wnioski były składane przez pana Winnickiego już w poprzedniej kadencji, jednak nie znajdowały one zrozumienia u ówczesnych władz powiatu. Obecnie sytuacja w radzie powiatu jest bardzo sprzyjająca dla wszystkich samorządów, w tym dla samorządu Morąga.

Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej


Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sesja powiat ostrodzki #1959668 | 37.248.*.* 22 mar 2016 16:11

  https://www.youtube.com/watch?v=jcXke-7U 6NQ

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. PAMBUK #1959353 | 46.112.*.* 22 mar 2016 04:20

  Brodziuk rozjechał morąskie fajerwerki i przypomniał prawdę ze szpitalem Cała prawda o nieudacznikach radnych z morąga i ich szpitalu

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. CAŁA PRAWDA OBEJRZYJCIE #1958013 | 83.6.*.* 20 mar 2016 08:45

  https://www.youtube.com/watch?v=jcXke-7U 6NQ

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages