środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Brali udział prawie w 300 wypadkach

2016-01-21 15:06:34 (ost. akt: 2016-01-21 15:10:06)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Babcia i dziadek to często jedne z najukochańszych osób w życiu małego człowieka. Babcia rozpieszcza, dziadek opowiada ciekawe historie, oboje  bezpiecznie wprowadzają maluchy w świat. Często jednak sami nie dbają o własne bezpieczeństwo. Z okazji ich święta policjanci postanowili o tym im przypomnieć.

Seniorowie jako piesi wciąż zajmują wysokie miejsce w policyjnych statystykach - w 2015 roku odnotowano 297 wypadków z ich udziałem. Jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego brali udział w 109 wypadkach. W tych wypadkach 16 seniorów poniosło śmierć, a 93 zostało rannych. W 2015 roku  na blisko 300 wypadków  z udziałem osób po 60-tym roku życia aż 201 miało miejsce w obszarze zabudowanym.  Spośród wszystkich wypadków z udziałem seniorów 205 wypadków zdarzyło się na jezdni, 50 na przejściu dla pieszych. Najczęstszą przyczyną wypadków z winy pieszych po 60-tym roku życia było: nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem, wejście na jezdnię przy czerwonym świetle oraz przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym.
- Jesienią życia szczególnie dbamy o zdrowie- mówi mł.insp. Robert Zalewski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie. — Tak samo  powinniśmy dbać o własne bezpieczeństwo. Senior w ruchu drogowym to postać szczególna i dlatego należy się jej szczególna uwaga. Policjanci ruchu drogowego  uczestniczą w wielu inicjatywach promujących bezpieczne zachowania wśród tej grupy uczestników ruchu, jednak najważniejsze - zdrowy rozsądek leży po stronie seniorów. 

red
morag@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages