środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Pomagamy ptakom przetrwać zimę

2016-01-14 10:29:51 (ost. akt: 2016-01-14 10:34:49)

Autor zdjęcia: Anna Miś

Trzylatki z przedszkola „Pod Zielonym Parasolem” zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy i pracy.

Spotkanie z rodzicami było podsumowaniem tematu kompleksowego, którego głównym celem było kształtowanie przyjaznego stosunku do zwierząt, uświadamianie konieczności niesienia pomocy ptakom w okresie zimy oraz poznanie niektórych z nich, zimujących w Polsce. Wcześniej „Krasnale” umieściły karmnik na parapecie w sali, zgromadziły karmę, przygotowały smakołyki dla sikorek ze smalcu i nasion, obejrzały prezentację multimedialną opisującą życie ptaków, a także wykonały dla siebie emblematy na głowę do zabaw ruchowych.

Zajęcie otwarte rozpoczęło się od zabawy ilustrującej słowa piosenki „Wróbelki zimą”, następnie dzieci pochwaliły się swoim gościom wspólną recytacją wiersza „Domek dla ptaszków”. Kolejnym etapem był teatr cieni „O wróbelku Elemelku, pustym brzuszku i rondelku”, który dzieci obejrzały z dużym zainteresowaniem i odpowiedziały na pytania z nim związane.

Później wymieniły nazwy ptaków, które towarzyszą nam zimą, wskazały je na ilustracjach, a także przeliczyły zawartość zbiorów. Po zabawie ruchowej „Głodne ptaszki” maluchy i rodzice zapoznali się z zadaniem, które zostało dla nich przygotowane, i przy którym mogli wykazać się pomysłowością oraz talentem plastycznym – należało wspólnie z dzieckiem wykonać przestrzennego ptaszka.

Do dyspozycji było wiele ciekawych materiałów plastycznych. „Oj nie mam talentu” - stwierdziła mama Kuby, a tata Ali wspierał wspólne działania córki i jej mamy poprzez obserwację ich poczynań. Wszystkie prace okazały się jednak bardzo wymyślne, a gotowe, kolorowe ptaki ozdobiły korytarz przedszkola.

Cele wychowawcze zostały z pewnością osiągnięte – w wielu domach, na wielu parapetach zagościły zimowe stołówki dla skrzydlatych przyjaciół, a dzieci doskonale rozpoznają przylatujące do nich sikorki, gile, wrony, gołębie, wróble, i inne, mniej znane ptaki.

Anna Miś, Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Źródło: aneczka2634

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages