środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Niecodzienny gość w szkole

2016-01-11 14:19:14 (ost. akt: 2016-01-11 14:21:37)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W ramach programu „Poznajemy zawody naszych rodziców” dzieci z grupy 0b miały okazję poznać kolejny zawód – policjant. Tata Olusia zawitał do nas w pełnym umundurowaniu, przynosząc ze sobą przedmioty charakteryzujące policjanta.

Dzieci oglądały czapkę policyjną, odznakę, legitymację, pałkę oraz tzw. „lizak”. Jednak największe zainteresowanie wywołały kajdanki, które każde z dzieci chciało założyć. Pan policjant bardzo ciekawie opowiadał o swoim zawodzie, przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zimy, informował jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu zasypując gościa pytaniami. Zerówkowicze dowiedzieli się, kto to jest komendant, co robi dyżurny a kim są policjanci kryminalni i teraz wiedzą już, że zawód policjanta, to bardzo ciężka, niebezpieczna i odpowiedzialna praca. Pan policjant zrobił niespodziankę - na zakończenie zajęć wręczył dzieciom elementy odblaskowe tzw. „odblaski”, aby mogły bezpiecznie poruszać się na drogach.
źródło: Justyna Rogozińska, SP 4 w Morągu


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages