Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Maluchy spotkały się z policjantką

2015-11-19 16:46:35 (ost. akt: 2015-11-19 17:02:14)

Autor zdjęcia: Anna Miś

W bieżącym roku szkolnym w ramach Rocznego Planu Pracy Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu szczególny nacisk we wszystkich grupach wiekowych kładziony jest na przestrzeganie przez dzieci i dorosłych wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Już w najmłodszych grupach przedszkolaki zapoznawane są i wdrażane w tego typu zagadnienia poprzez realizację tematów kompleksowych, spotkania z przedstawicielami zawodów z tym związanych oraz praktycznymi działaniami dzieci.

Jedną z wielu czynności podejmowanych w tym celu było zaproszenie przez dzieci i nauczycieli do naszego przedszkola pani policjant z Komisariatu Policji w Morągu. Maluchy z grup: „Krasnale", „Biedronki" oraz „Leśne Ludki" spotkały się panią sierżant Romualdą Szulim. Przedszkolaki miały okazję porozmawiać z panią policjant o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, prawidłowym ubraniu i oznakowaniu pieszych po zmierzchu oraz zapoznały się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym.

Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadawanymi pytaniami na temat bezpiecznej zabawy w dozwolonych miejscach, wykazały się znajomością numeru alarmowego 112 oraz sposobem prawidłowego przechodzenia przez ulicę. Pani Romualda uczuliła też dzieci, aby zawsze pamiętały o siedzeniu w foteliku podczas podróży samochodem. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie dzieci zaśpiewały piosenkę i wręczyły pamiątkowe upominki. To było bardzo pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!


Małgorzata Małyj, Anna Miś
Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]

Polub nas na Facebooku:

Źródło: aneczka2634

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages