Biegi Niepodległości

2015-11-14 09:22:44(ost. akt: 2015-11-14 09:25:25)

Autor zdjęcia: Archiwum MSB "Finisz"

Morąscy biegacze 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczcili tradycyjnie na biegowo.
Świętowanie rozpoczęli już 8 listopada w Szczytnie, gdzie czworo morąskich finiszowców wzięło udział w III Szczycieńskim Biegu Niepodległości. Porywisty wiatr i deszczowa aura nie odstraszyła uczestników, których na linii startu stawiło się około 200. Morążanie na dystansie 5,2 km zaprezentowali bardzo dobrą formę. Tomasz Orłowski wywalczył 4 miejsce z czasem 18:10, wygrywając tym samym w kategorii M20-35. Na miejscu 35 sklasyfikowany został Rafał Dunajski, który uzyskując czas 21:40 w kategorii M36-50 zajął 7 miejsce. Paweł Roczyński linię mety przekroczył jako 56 zawodnik w klasyfikacji generalnej oraz 15 w kategorii M36-50 uzyskując czas 22:52. Jedyna tego dnia reprezentantka Morąga, Paulina Orłowska na mecie zameldowała się jako 11 kobieta z czasem 25:11, dzięki czemu w kategorii K20-35 zajęła 7 miejsce.
źródło: MSB "Finisz"