Katorżniczy weekend

2015-08-11 11:07:34(ost. akt: 2015-08-11 11:10:28)

Autor zdjęcia: Archiwum MSB "Finisz"

Na XI edycję Biegu Katorżnika, który odbył się 8 sierpnia w Lublińcu wybrała się trzyosobowa reprezentacja morąskiego Finiszu – Rafał Dunajski, Sebastian Orłowski oraz Tomasz Orłowski.
Tegoroczny Katorżnik zaskoczył nie tylko rekordową frekwencją, ale również najwyższą temperaturą w historii zawodów. Blisko 1400 uczestników musiało stawić czoła trasie o długości 12,5 km, prowadzącej przez najbardziej podmokłe i błotniste tereny lublinieckiego Kokotka. W pierwszej fali, uznawanej za najtrudniejszą, wystartował Tomasz Orłowski, który trasę pokonał w 2 godz. 19 min. i tym samym metę przekroczył jako 13 zawodnik. W kolejnej fali wyruszył Sebastian Orłowski, który uzyskując czas 2 godz. 58 min. zajął 74 miejsce. Rewelacyjnie spisał się Rafał Dunajski, który w rywalizacji VIP-ów wywalczył 3 miejsce z czasem 2 godz.26 min.
W przeddzień zawodów odbyły się VIII Mistrzostwa Polski w Biegu Tyłem na dystansie jednej mili w których wzięli udział bracia Orłowscy. Starszy z braci, Sebastian uplasował się na 12 miejscu, natomiast Tomek zdobył tytuł drugiego wicemistrza Polski.
źródło: MSB "Finisz"