Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Bardzo ważny jest uśmiech, 
przytulenie czy uścisk dłoni


2014-04-30 16:08:37 (ost. akt: 2014-04-30 16:15:34)

Autor zdjęcia: Archiwum UTW

O pomocy dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Lecznieczego w morąskim szpitalu rozmawiamy z Janiną Kołpuć, liderem Grupy Wolontariatu działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Morągu.


W roku akademickim 2012/13 przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Morągu powstała Grupa Wolontariatu. Co jest jej ideą?

— Ideą wolontariatu w UTW jest niesienie pomocy nie tylko osobom z naszego otoczenia. Otwieramy się także na potrzeby ludzi spoza Uniwersytetu. 


W listopadzie 2013 roku zostało podpisane porozumienie o wykonaniu świadczeń wolontariackich pomiędzy prezesem Szpitala Miejskiego w Morągu, a Zarządem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu, w którym określono zakres wykonywanych czynności przez wolontariuszy. Od tego czasu grupa 16 wolontariuszy systematycznie odwiedza pensjonariuszy Zakładu Opieki Leczniczej przy Szpitalu Miejskim w Morągu.

— Tak, odwiedzamy pensjonariuszy Zakładu Opieki Leczniczej na zasadzie dyżurów, po 2 osoby, 2 razy w tygodniu. Na samym początku nawiązaliśmy kontakty interpersonalne z pracownikami oddziału, zasięgając informacji w czym i w jaki sposób możemy pomóc poszczególnym chorym. Następnie stopniowo zaprzyjaźnialiśmy się z naszymi podopiecznymi. Z wieloma szybko znaleźliśmy wspólny język. Bywa, że z niecierpliwością oczekujemy następnego spotkania. W ostatnich miesiącach podczas naszych odwiedzin w Szpitalu spotkaliśmy ludzi cierpiących, samotnych, wyczekujących… na kogoś z rodziny, bliskich czy nawet przygodnego przechodnia, na gest dobrej woli skierowany tylko do nich.

Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
 Swoją stronę założysz klikając na morag.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Tylko ciekawe informacje

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. morążanin #1386980 | 46.204.*.* 2 maj 2014 11:20

  Świetna idea . To znak, że nie jest z nami jeszcze tak źle . Bezinteresowna pomoc dla słabszych !! Gratulacje dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku - jesteście wielcy! Już nie boję się starości!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pacjent #1386620 | 83.9.*.* 1 maj 2014 18:16

  A książeczki zdrowia mają???

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. a #1386479 | 188.112.*.* 1 maj 2014 14:25

  Ja na starość, też chciałbym dalej czuć się przydatny i mieć tak wielkie serce ! brawa, szlachetna akcja ! najgorzej gnić do końca dni w bloku i robić za osiedlowy monitoring i na wszystko plotkować. Te Panie pokazują przykład dla wszystkich :) brawo

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages