Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Pożar budynku wielorodzinnego w Wenecji pod Morągiem

2014-04-20 11:04:34 (ost. akt: 2014-04-21 12:16:24)

Autor zdjęcia: mł. bryg. Piotr Wlazłowski - KP PSP Ostróda

Jedna osoba trafiła do szpitala, a dwadzieścia zostało bez dachu nad głową po pożarze budynku wielorodzinnego w miejscowości Wenecja w powiecie ostródzkim. Do pożaru doszło w sobotę w nocy. Przyczyny pożaru ustalą biegli. Rodzinom zobowiązała się pomóc gmina Morąg.

Niemal doszczętnie spalił się dach i drewniany strop budynku wielorodzinnego w Wenecji pod Morągiem. Mieszkańcy zdążyli się ewakuować z płonącego budynku.

Ogień po ponad czterech godzinach udało się ugasić strażakom. Ratownicy z karetki zabrali jedną osobę z poparzeniami do szpitala. Przyczyny pożaru ustalą biegli. Trwa szacowanie strat.

Gmina Morąg zobowiązała się pomóc mieszkańcom.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (49) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olo #1383361 | 83.9.*.* 26 kwi 2014 16:26

  Sami sędziowie i prokuratorzy w tej gminie a mądrzyć się potrafią pomocy dla ludzi bo ucierpieli stracili wszystko dobrze że żyją to najważniejsze społeczeństwo zintegrowane ma być a nie podzielone . Dziękuję za Straż Pożarną chłopy są kul .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. X Men #1381993 | 95.48.*.* 24 kwi 2014 20:02

  Rozporządzenie MSWiA z dnia 16 czerwca 2003 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (Dz.U.Nr 121, poz. 1139) paragraf 10 ust. 7 hydranty zewnętrzne ppoż. powinny być co najmniej raz w roku poddawane przeglądom technicznym i konserwacji przez właścicela sieci wodociągowej przeciwpożarowej - właścicielem raczej jest gmina / miasto Ustawa o ochrponie ppoż nakłada na właściciela terenu (Wójt/ burmistrz) m.in. wyposażenie terenu w wymagane urządzenia przeciwpożarowe a więc i hydranty, które muszą być co najmniej raz w roku przeglądane. Sama OSP raczej nie może sobie skontrolować hydrantów.Podstawa prawna-nie bede sugerował mieszkancom :D

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ekspert #1381466 | 95.48.*.* 23 kwi 2014 23:43

  straz dojechala,na czas-wzorowo chodzi o osp jak na okres świateczny 5+..dziłania były prowadzone wzorowo..miejcie pretesje do burmistrza on jest odpowiedzialny za cała reszte koniec kropka..

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Obserwatorka #1380655 | 83.24.*.* 22 kwi 2014 20:17

  Powiem Wam tyle. Jest mi niesamowicie wstyd za wszystkich, którzy winią za wszystko strażaków. Ludzie, którzy poświęcili częściowo własne święta, by móc wyruszyć na akcję i próbowali ratować co tylko się da. Obwinianie ich za "brak przygotowania" jest głupotą. Nie jest ich winą to, że hydranty były niesprawne. Robili co w ich mocy by wszystko ratować. Ale w naszym kraju nie dziwi mnie już takie zachowanie. Wielcy hejterzy, którzy mają tyle na ten temat do powiedzenia a nic nie wiedzą o życiu, o ich pracy. Więc może darujcie sobie chamskie komentarze w kierunku strażaków. Ich wypowiedzi na forum prawdopodobnie by się (przynajmniej w większości) nie pojawiły, gdyby takich kilku cwaniaków nie znalazło w nich kozłów ofiarnych. Nie dziwię im się, że starają się bronić przed hejtami bo to naturalny odruch każdego z nas. Skoro jest tylu, co potrafią tylko oskarżać to wygląda na to że oni muszą się bronić sami. Wielki szacunek dla strażaków za wykonywaną przez nich pracę. Nikomu nie życzę takiego nieszczęścia, ale każdemu może się to przytrafić. Pomyślcie, że kiedyś możecie być na miejscu tych poszkodowanych ludzi. I na Waszym miejscy byłoby mi wstyd prosić o pomoc ludzi, którym najpierw obrobiło się tyłek na wszelkie możliwe sposoby. Ludzie myślenie nie boli !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. GD #1380509 | 46.114.*.* 22 kwi 2014 16:47

   Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Czasu już się nie cofnie. Tylko się cieszyć, że każdy zdążył uciec i wszyscy żyją.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (49)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages