Poniedziałek, 30 marca 2015. Imieniny Amelii, Dobromira, Leonarda

Zmieniaj nawyki nie klimat

2014-02-13 07:34:23 (ost. akt: 2014-02-13 07:36:29)

Autor: Archiwum szkoły

Grupa uczniów z klasy II E z Zespołu Szkół Licealnych w Morągu (G. Bielkuński, B. Gorzka, P. Gajowniczek, B. Lubiecki i D. Zacheja) wraz z opiekunką prof. S. Bladowską uczestniczy w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „ Aktywni dla klimatu ‘’, w którym udział zgłosiło 497 szkół z całego kraju.

Zadaniem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zachowań przyjaznych klimatowi, możliwości przeciwdziałania skutkom zmian klimatycznych, rodzajach odnawialnych źródeł energii, promocji transportu publicznego oraz ma na celu poszerzenie świadomości społecznej z zakresu szeroko rozumianej ekologii.
Konkurs przebiega w dwóch etapach. W etapie pierwszym zadaniem uczniów jest wykonanie Ekologicznej Mapy Gminy. Aby wykonać to zadanie uczniowie musieli zebrać mnóstwo informacji dotyczących wykorzystania odnawialnych źródeł energii, dzikich wysypisk śmieci, przebiegu ścieżek rowerowych itp.
 Etap drugi polegał będzie na zbiórce elektroodpadów pod hasłem „ Elektroodpady zbierasz – klimat wspierasz ‘’, które odebrane zostaną przez wyspecjalizowaną firmę.
Konkurs trwa od października 2013r. do czerwca 2014 r. i ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

źródło: ZSL w Morągu


Więcej  informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj
Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze 0 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages

Kup gry i konsole