Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Zmieniaj nawyki nie klimat

2014-02-13 07:34:23 (ost. akt: 2014-02-13 07:36:29)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Grupa uczniów z klasy II E z Zespołu Szkół Licealnych w Morągu (G. Bielkuński, B. Gorzka, P. Gajowniczek, B. Lubiecki i D. Zacheja) wraz z opiekunką prof. S. Bladowską uczestniczy w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „ Aktywni dla klimatu ‘’, w którym udział zgłosiło 497 szkół z całego kraju.

Zadaniem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zachowań przyjaznych klimatowi, możliwości przeciwdziałania skutkom zmian klimatycznych, rodzajach odnawialnych źródeł energii, promocji transportu publicznego oraz ma na celu poszerzenie świadomości społecznej z zakresu szeroko rozumianej ekologii.
Konkurs przebiega w dwóch etapach. W etapie pierwszym zadaniem uczniów jest wykonanie Ekologicznej Mapy Gminy. Aby wykonać to zadanie uczniowie musieli zebrać mnóstwo informacji dotyczących wykorzystania odnawialnych źródeł energii, dzikich wysypisk śmieci, przebiegu ścieżek rowerowych itp.
 Etap drugi polegał będzie na zbiórce elektroodpadów pod hasłem „ Elektroodpady zbierasz – klimat wspierasz ‘’, które odebrane zostaną przez wyspecjalizowaną firmę.
Konkurs trwa od października 2013r. do czerwca 2014 r. i ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

źródło: ZSL w Morągu


Więcej  informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages