środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Książki nie są nudne

2013-06-05 14:48:03 (ost. akt: 2013-06-05 14:49:35)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W bibliotece szkolnej w Żabim Rogu obchodzony był Tydzień Bibliotek pod hasłem : "Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych".

Z tej okazji można było obejrzeć prace plastyczne inspirowanych poezją Juliana Tuwima czy bajkami H.Ch Andersena. Uczniowie naszej szkoły zapraszani byli na wspólne czytanie książek brali udział w zajęciach komputerowych, teatralnych i plastycznych, mogli obejrzeć wystawy książek I. Kwinto oraz nowości książek przekazane jako dar dla biblioteki. Tradycją jest , że 15 maja na zakończenie obchodów tygodnia odbywa się Dzień Polskiej Niezapominajki. Święto to ma przypominać o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Ale nie tylko. Ma również ocalić od zapomnienia wszystkie ważne chwile z życia wszystkich świętujących osób. W ramach obchodów tego dnia odbyły się konkursy i zabawy mające na celu przybliżenie dzieciom tematyki związanej z przyrodą i ochroną środowiska naturalnego Mieliśmy nadzieję, że poprzez zabawę i wesoły przekaz zaprzeczymy stereotypowi, że książki są nudne a czytanie "nie trendy".

źródło: Helena Ged, SP żabi Róg

Czekamy na Wasze wiadomości: Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu morag.wm.pl. lub poczty e-mail:  morag@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages