Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Okradał i podpalał altanki

2013-05-14 18:07:29 (ost. akt: 2013-05-14 18:09:09)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Morąscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do domków letniskowych i altanek. 21-latek zabierał z nich wszystko to, co później mógł sprzedać. Kryminalni udowodnili Marcinowi L. popełnienie także innych przestępstw między innymi podpalenia altanek, w których wcześniej nocował. W sumie mężczyzna usłyszał 10 zarzutów, w tym zarzut za zniszczenie mienia, kradzieże, włamania, a także udzielanie środków odurzających. Mężczyzna był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. “recydywy”. Kara jaka mu grozi to nawet 15 lat pozbawienia wolności.

— Do zatrzymania mężczyzny doszło po włamaniu do jednej z altanek — informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. — Na trop 21-latka wpadł policyjny pies, który doprowadził funkcjonariuszy do jednego z mieszkań, w którym przebywał włamywacz. 
Kryminalni ustalili, że podejrzany działał głównie w dzielnicach domków jednorodzinnych i ogródków działkowych. 21-latek wchodził na prywatne posesje i włamywał się do pomieszczeń. Jego łupem padało wszystko to, co nadawało się do dalszej sprzedaży np. złom, radia, głośniki. Policjanci, którzy pracowali nad sprawami dotyczących włamań, już wcześniej podejrzewali, że może mieć z nimi związek 21-latek, który wiosną tego roku opuścił zakład karny. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia Marcinowi L. 10 zarzutów dotyczących zniszczenia mienia, kradzieży, włamań, a także udzielania narkotyków. Funkcjonariusze udowodnili Marcinowi L. podpalenie dwóch altanek, w których wcześniej nocował.Z uwagi na rozwojowy charakter wszystkich spraw policjanci zwrócili się do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania 21-latka. Sąd po zapoznaniu z aktami aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa Marcinowi L. grozi kara 15 lat pozbawienia wolności.


red
morag@gazetaolsztynska.pl


Czekamy na Wasze wiadomości: Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu morag.wm.pl. lub poczty e-mail:  morag@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages